top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSdružení

JUBILEJNÍ DESÁTÉ ŠKOLNÍ KOLO CZECH TARGET SPRINT OPEN HOSTILA KUTNÁ HORA

Na sportovním hřišti ZŠ Kamenná Stezka v Kutné Hoře se ve čtvrtek 4. října 2018 uskutečnilo již desáté školní kolo závodů Czech Target Sprint Open. Střelecko-běžeckou disciplínu si zde vyzkoušeli žáci druhého stupně ZŠ. Šesťáci i deváťáci mimo soutěž, sedmáci a osmáci opět měli možnost bojovat o postup do finále, které se uskuteční na jaře 2019.

Mezi sedmačkami zvítězila ve školním kole Alina Sherbyna s časem 8:08,4 min. Stříbrnou medaili vybojovala Sabina Oláhová (9:50,4 min), bronz získala Marie Barbora Černá (10:19,3 min). Jan Zlatohlávek zvítězil v úžasném čase 5:18,2 min v závodě chlapců ze 7. třídy. Na pomyslné stupně vítězů ho doprovodili Tomáš Platonov (7:17,3 min) a Kryštof Pícha (7:19,8 min).

Na finále už mohou začít trénovat i osmáci. Konkrétně Shikhun Latt San, který zvítězil v čase 5:47,5 min. Stříbrný byl Filip Netolický s časem 6:01,9 min a třetí místo obsadil Daniel Mančov za čas 7:12,6 min. Zajímavá situace nastala v kategorii dívek. Z 8. ročníku nastoupila jediná závodnice a z 9. ročníku pouhé dvě. Děvčata tak absolvovala smíšený běh, ve kterém zvítězila Eliška Binderová z 8. třídy s časem 8:25,5 min, čímž si samozřejmě zajistila postup do finále. Druhá pak doběhla Michaela Hanušová (9:49,3 min), třetí skončila Pavlína Krumlová (12:11,8 min), obě z 9. třídy.

Závod deváťáků ovládl Lukáš Spurný (6:22,9 min), mezi šesťáky se z vítězství radovali Miriam Kubošová (7:35,8 min) a Václav Hájek (6:09,2).

Czech Target Sprint Open má před sebou velmi nabitý program. Už příští týden zavítá do čtyř základních škol. Závodit budou žáci a žákyně ZŠ Vrdy (8. října), ZŠ Slovenská Praha (10. října), ZŠ Velké Popovice (11. října) a ZŠ Sadová Čáslav (12. října). Před tím ještě v sobou 6. října proběhnou ve Velvarech (při příležitosti Velvarského maratonu) a v Kladně (3. otevřené MČR dětí v OCR překážkovém běhu) závody nejen pro školáky a školačky. Více o akcích Czech Target Sprint Open naleznete zde.